Genel Kurul

Türk Tıp Öğrencileri Briliği Genel Kurul Toplantısı yılda bir defa olmak üzere Mayıs ayında düzenlenir. Burada; birlik üyesi tüm yerel birliklerden seçilen delegeler, ulusal yöneticiler, birlik mezunları ve çeşitli konuklar buluşup çeşitli konular üzerinde tartışıp birliğin geleceğine yön vermektedirler. Genel Kurullar sayesinde lider doktor adayları bir araya gelip tanışma ve geleceğe yön verme fırsatı yakalarlar.

Bir yerel birliğin ev sahipliğinde 3 gün süren genel kurullarda her çalışma kolunun kendi ayrılmış oturumları bulunmaktadır. Üyeler ulusal direktörlerle daha yakından tanışma ve fikir alış-verişinde bulunma imkanı yakalarlar. Bu Genel Kurullar sosyal, çevresine duyarlı, geleceğe yön verebilecek, ülkesinin refahını düşünen, liderlik ruhu taşıyan doktor adaylarının sohbet ortamı bulabildikleri sınırlı ve eşsiz bir buluşma noktasıdır.

Genel oturumlarda ise Genel Kurul, Sempozyum ve Kurultay ev sahibi, birlik Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri dışındaki Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yöneticileri, Proje ve Girişimleri, Aday Üyelik Başvuruları, Asil Üyelik Statü Değişikliği Başvuruları, Onur Üyeliği Başvuruları'nın seçimleri gerçekleştirilir. Her altın yerel birliğin bir oy hakkı bulunmaktadır.

Son yıllarda çeşitli Eğitimlere ve Gelişim Platformlarına da yer verilmeye başlanan bu toplantılar sayesinde “bir tıp öğrencisinden fazlası olma” misyonunu güçlendirmektedir.