8 Mart Dünya Kadınlar Günü KÇG Takım Başvurusu

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

   Umuyoruz ki sağlığınız ve keyfiniz yerindedir. 2022-2023 Dönemi İnsan Hakları Ve Barış Ulusal Takımı olarak  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Gün Küçük Çalışma Grubu takım başvurlarını açtığımızı sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

   Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından bu şekilde tanımlanmış olarak her yıl 8 Mart'ta kutlanan uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.8 Mart aynı zamanda kadınların eşit ve adaletli şekilde yaşama katılmasıyla ilgili çalışmalar yaparken hayatlarını kaybetmiş tüm kadınlar için bir anma günüdür. Türk Tıp Öğrencileri Birliği gönüllüleri ve geleceğin hekim adayları olarak bu özel günün öneminin farkına varma ve farkındalık kazandırma çalışmaları yaparak, ilgili günün kültürünü kaybetmeyerek gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktır. Türk Tıp Öğrencileri Birliği gönüllüleri başta olmak üzere tüm toplumun toplumsal normlar, ülkesel bazda kadının yeri, adaletsizlik ve eşitsizlik maruziyetinde kadın haklarının ilgili konunun nezdinde harekete teşvik etmek KÇG’nin amaçları arasındadır.

   8 Mart Dünya Kadınlar Günü Küçük Çalışma Grubu'nun çalışma dönemi Şubat ve Mart aylarını kapsamaktadır.

  2.Dönem Özel Gün Küçük Çalışma Grubu Koordinatörü: Ece Nur Yoldaş - Başkent Tıp Öğrencileri Birliği

  Süpervizör: Uğur Ali Önderoğlu / NORP-A

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Gün Küçük Çalışma Grubu takım başvurusu için son tarih 30 Ocak 2023 Pazartesi 23.59'dur.

  Başvurularınızı bekliyoruz. Barış ve sevgiyle kalın...

Başvuru Tarihleri
-
Başvuru Sahibi Takım
İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu
Başvuru Formu
Başvuru yapmak için üye olmanız gerekmektedir.