SCORE Yurt İçi Değişim Küçük Çalışma Grubu Takım Üyeliği

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Sizlere SCORE KÇG takım üyeliği başvurularının açıldığını duyulmaktan büyük bir sevinç duyuyoruz. Eğer sizler de SCORE'nin gelişimine katkı sağlamak ve SCORE'yi bir adım daha ileriye götürmek istiyorsanız başvurularınızı bekliyoruz.

SCORE Yurt İçi Değişim KÇG hakkında daha fazla bilgiye, hazırlamış olduğumuz KÇG öneri formunu inceleyerek ulaşabilirsiniz.

(Bağlantı: https://drive.google.com/file/d/1ErCJ_elC4qcR7UbCUVy4dO-t1r3s4TWI/view?usp=share_link)

Başvurularınızı bekliyoruz.

Sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

arastirmadegisimitakimi@turkmsic.org

 

Küçük Çalışma Grubu'nun Arka Planı ve Amacı:

Yurt içi Araştırma Değişimi, TurkMSIC’e üye yerel birliklerin YİD KÇG’ye projeleri ile başvurup okullarındaki kontenjanı belirtmesi ve sonrasında o kontenjanlara başvuran öğrencilerin yurt dışı değişime benzer bir sistem ile yerleştirmesi şeklinde düzenlenen; temel bilim projesi, laboratuvar çalışmalı klinik araştırma projesi, laboratuvar çalışmasız klinik araştırma projesi, GAP (Global Action Project) projesi türlerini ve laboratuvar değişimlerini içeren bir değişim programıdır.

Araştırma Değişimi Çalışma Kolu İç Tüzüğü 2.2.1.1’e göre;

‘’ Yurt İçi Değişimi (buradan itibaren ‘’YİD’’) tıp öğrencilerinin seçtikleri şehirde, seçtikleri proje veya bölümde değişim yapmalarına imkan sağlayan bir programdır. YİD, eski adlarıyla Yurt İçi Araştırma ve Yurt İçi Staj Değişimi (YİAD ve YİSD) programlarının bütününü kapsar.’’

Araştırma Değişimi Çalışma Kolu İç Tüzüğü 2.2.1.2’e göre;

‘’YİD Türkiye’deki tüm tıp öğrencilerine işbu mevzuatta belirtilen seçim kriterleri haricinde bir ayrım gözetmeksizin, dahil olan her yerelin sağlayabileceği en yüksek akademik, sosyal ve lojistik standartlar içinde değişim imkanı sağlar.’’

Araştırma Değişimi Çalışma Kolu İç Tüzüğü 2.2.1.3’e göre;

‘’YİD’ in misyonu ülkemiz öğrencilerinin tıbbi araştırma ve klinik tıp alanlarında deneyim edinmek ve ülkemizin mümkün olan her yerinde tıbbi uygulamalara şahit ve dahil olmak suretiyle; akademik, tıbbi ve sosyal anlamda daha yetkin hekimler olmalarına katkı sağlamaktır.”

SCORE YİD KÇG’si gerçekleştirecek YİD programının Araştırma Değişimi ayağının primer sorumlusu olacaktır, gerekli hazırlıklıkların yapılması ve sürecin yürütülmesi KÇG’nin görevi olacaktır.

Başvuru Tarihleri
-
Başvuru Sahibi Takım
Araştırma Değişimi Çalışma Kolu
Başvuru Formu
Başvuru yapmak için üye olmanız gerekmektedir.