Tıpta Yapay Zeka Kongresi - Çanakkale Onsekiz Mart TÖB

"Tıpta Yapay Zeka Kongresi" Çanakkale Onsekiz Mart Tıp Öğrencileri Birliği'nin Çanakkale Onsekiz Mart IEEE ile birlikte 16-17 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlediği bir kongredir. Herhangi bir çalışma kolu veya destek birimine ait olmaksızın tüm yönetim ve yürütme kurulunun ortak çalışması olan bu kongrede Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kampüsünde bulunan bütün öğrencilere yönelik keyifli zaman geçirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir alan sunulmuştur. Diğer fakültelerdeki TÖB ve IEEE öğrencilerinden katılımcıların da bulunduğu bu etkinlik, mühendislik ve tıp arasında bir köprü kurarak yapay zekaya gelecek için bir ön hazırlık hedefiyle planlanmıştır.

Tıp, Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği öğrencilerinin katılımıyla 320 kişinin bulunduğu bu etkinlikte konuşmacı olarak hem Mühendislik hem de Tıp fakültesinden öğretim üyeleri yer almıştır. Sağlık alanında kullanılan yapay zekâ teknolojilerine ışık tutmak için bu kongre düzenlenmiş, ve bu anlamda bu multidisipliner bir konu olan Yapay Zekâ ve Tıp üzerinde ilgili kişileri bir araya getirmeye çalışılmıştır. Oturum gerçekleştirilen konu başlıklarından bazıları; Cerrahi Arenada Yükselen Güç: Terminatör Doktorlar ve Robotik Cerrahi, Radyolojik Görüntülerin Yapay Zeka Bakış Açısıyla Yorumlanması, Yapay Zeka Algoritmalarının Matematiksel Analizi şeklindedir.

Tıpta Yapay Zeka Kongresi'ni başarıyla gerçekleştiren Çanakkale Onsekiz Mart Tıp Öğrencileri Birliği'ni, Yereller Podyumu'nun Aralık ayının favorisi oldukları için tebrik ediyoruz!

.