Afet Tıbbı Simülasyon Eğitimi - Ankara Yıldırım Beyazıt TÖB

“Afet Tıbbı Simülasyon Eğitimi" Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Öğrencileri Birliği'nin 28 Şubat'ta düzenlediği, İnsan Hakları ve Barış & Tıp Eğitimi Çalışma Kollarının ortak bir şekilde gerçekleştirdiği bir etkinliktir.

Etkinlik, başlıca Afet Tıbbı ve Afet Durumunda Anahtar Gruplarda Ayrımcılık KÇG çıktıklarından ve hocaların deneyimlerinden ilham alınarak gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikte Doç. Dr. Mehmet Ergin ve Dr. Gül Pamukçu Günaydın dış paydaşlar olarak yer almış; Dr. Mehmet Ergin afet döneminde başta Kahramanmaraş olmak üzere hastaların organizasyonunda sorumlu bir hekimlik tecrübesiyle bu konuda katılımcıları “Afetlerde Hasta Naklinin Temel İlkeleri, Gemi ile Hasta Nakli“ sunumu ile bilgilendirmiştir. Dr. Gül Pamukçu Günaydın ise afet triyajı ve simülasyonunu gerçekleştirmiştir. Afet Tıbbı Simülasyonu katılımcılara tanıtılmış ve katılımcılar simülasyon üzerinden sorulara cevap vermiştir. Simülasyon sonuçları eş zamanlı olarak Dr. Gül Pamukçu Günaydın tarafından açıklanarak üzerinde konuşulmuş, sonrasında Hacer Erva Evingen, katılımcılara “Afet Tıbbı ve Afet Durumlarında Anahtar Gruplarda Ayrımcılık“ Küçük Çalışma Grubu takım üyeliği görevi sürecinde elde ettikleri çıktıları anlatmıştır.

Afet Tıbbı Simülasyon Eğitimi'ni başarıyla gerçekleştiren Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Öğrencileri Birliği'ni, Yereller Podyumu'nun Şubat ayının favorisi oldukları için tebrik ediyoruz!

.